Kirayelenmish fahishe

Qorxu,+16,+18 / Maraqli Yazilar / Cemiyyet / Qadin Dunyasi / Kishi Dunyasi
25 Kasim 2015
6 141
8

Kirayelenmish fahishe

Kirayelenmish fahishe

Kirayelenmish fahishe
Sheherin ses-kuyunden uzaq, sakitlikde yerleshen otele en cox ecnebiler gelirdi. Dostlari ile mashinindan dushen adam bashini qaldirib binaya teref boylandi. Etrafi nezerden kecirdi, sakit ortam xoshuna gelmishdi. İnsanlardan mumkun qeder uzaq gezen 35 yashli Murad qapali biri idi. Dostlari bele onun uzaqligini, qapaliligini coze bilmemishdi. Dostlarindan biri otele kecmek ucun onu sesledi. Dord dost binanin boyuk qapisindan iceri daxil oldular.

Qeydiyyat merkezine yaxinlashan dostlardan biri orda eyleshen cavan oglana rezervasiya edilmish otaqlari sorushdu. Dord ayri otaq ayrilmishdi. Oglan acarlari teqdim edib mertebeleri bildirdi. Acari tehvil alan adam bu oglana gulumser mimika ile: "qonaqlarimiz da olmali idi, onlar da burdadirlar, yeqin... dord xanim gelmelidir" deyib goz qirpdi. Cavan oglan bashi ile tesdiqleyib: "siz otaginizda rahat edin, qonaqlar da bir azdan gelecekler" dedi. Dostlar lifte yaxinlashib 4-cu mertebedeki otaqlarina qalxdilar. Axsham saatlari idi, tebessumle sabahadek deyib heresi oz otagina cekildi. Murad da otaginda eynindeki geyimi yungul sport destle evez etdi. Cox kecmedi ki, qapi doyuldu. Murad, xanim qonagin geleceyini texmin edib qapini acdi. Dehliz qaranliq oldugundan xirda bedenli, cox da kok olmayan bu qizin uzunu tam sece bilmedi. Eli ile buyur isharesi gosteren Murad qizin otaga kecmeyini gorub qapinin yanindaki asilqandan desmalini goturdu, "dush alacam, 10 deqiqeye" cixaram deyib hamama girdi.

Agbeniz, qehveyi saclari ve qonur gozleri olan bu qiz sakitce divanda eyleshdi. Otaqda sakitlik hokm sururdu. Bir az derinden qulaq asanda hamamdan suyun shiriltisini eshitmek olurdu. Bir nece deqiqe sonra aniden hamam qapisinin acilishi qizi diksindirdi. Murad otaga gelib qizin uzune baxmadan, ashagidan ne sifarish edeceyini sorushdu. Cavab gelmeyince cevrilib qiza baxan Murad, qorxaraq divanin bir kuncune qisilib, narahat shekilde oturan qizin yanina geldi. Qizin ic-ice qoyulmush ellerinin ve ayaqlarinin esmesi Muradin gozunden yayinmadi. Sifetine baxanda uzundeki makiyaja regmen cizgilerinden azyashli oldugu bilinirdi. Murad cox qadinlar gormushdu, feqet hec biri onu bu qeder teeccublendirmemishdi. Qizdan mulayim bir terzde adini ve yashini sorushdu. İnce ve heyecanli ses tonu ile adinin Melek, yashinin ise 17 oldugunu deyen qiz Muradin gozunde bir anda ushaga cevrildi. Zahiren qeddar, zehmli gorunen bu adamin, eslinde, mulayim, sevgi ve merhemet dolu bir qelbi vardi. Meleyin uzunden axan yash sifetindeki makiyaji sildiyi ucun esl derisini otagin ishiginda aydin gormek olurdu. Gozundeki tuj axan yashla qarishib sifetine qara xetler cekmishdi. Gorunur, heyatindaki qara xetler uzundekinden qat-qat derindir. Murad Meleyin halina acimishdi, 17 yashli bu qiz otel otagina kirayelenmish bir fahishe kimi gelmishdi. Melek sessizce aglayirdi, amma onun icindeki telatumleri gormemek, duymamaq mumkun deyildi. İcinde firtina qopsa da, mushterisini rahatsiz etmemek ucun sessiz aglamaga mecbur idi. Axi, Melek bu gece Muradi eylendirmek, istirahetini ve hezzini saglamaq ucun gelmishdi. Muradin butun hissleri soyumushdu, qarshisindaki bu ushagi heyatin tepiklerinden qoruyan olmamishdi mi deye dushunurdu. Meleye: "sadece sohbet edek bu axsham, danish, menimle bolush, menden sene zerer gelmez... Ne lazimdirsa, edeceyem, narahat olma. Pulunu da odeyeceyem. Bilirem ki, sen onu "sahibine" vermelisen. Ve bunu qarshiliqsiz edeceyem" dedi. Melek bashini qaldirib adamin uzune diqqetle baxdi ve icindekileri danishmaga hazirmish, buna ehtiyaci varmish kimi yavash-yavash anlatmaga bashladi...

Kirayelenmish fahishe

"...Cenub zonasinda boyumushem, 14 yashim olanda atam meni gelen ilk elciye verdi. Hemen de toy elediler. Ushaq idim, hec neyi anlamirdim. Toy-duyun mene anlashilmaz gorunurdu. Bakiya gelin kocdum. Toyumdan bir nece ay sonra yoldashim meni incitmeye bashladi. Doyur, her xirda sheye gore soyub qovurdu. Soyuqda shaxtada gunlerle bayirda yatirdim. Ya da o, icib yatandan sonra iceri kecir, seher tezden oyanib gormesin deye bayira cixirdim. Her axsham serxosh olurdu. Qaynanam pis qadin deyildi, amma o da ogluna qarshi gele bilmirdi. Bir muddet sonra ovladim oldu. Belke, ushaga gore daha meni doymez deye umid edirdim. Amma tam eksine, daha artiq doyulurdum. Meni tepikleyib, qarnima zerbeler endirib heyete atirdi. Qarin ustunde agrilarimla inildeyib gucle seheri acirdim. Bir gun yoldashim evde olmayanda qaynanam yol pulu verdi ve mene rayona - ailemin yanina getmeyimi soyledi. Getmesem bir gun doyulmekden olecekdim. Men pulu alib atam evine qayitdim. Eve catib olanlari danishandan sonra atam da meni doydu. "Qadinin yeri erinin yanidir" deyib meni qolumdan tutdugu kimi geri getirdi. Yoldashimin yaninda qalmaq istemediyimi, meni doyduyunu dedikde yoldashim ve atam ikisi birlikde ustume hucum cekib meni olumcul halda doyduler. Butun ezelelerim keyimishdi, bedenimi hiss etmirdim. Atam rayona qayitdi. Bir de bele bir shey olsa, meni oldureceyini dedi. Gunlerle colde yatir, ushagima bele baxa bilmirdim. Yoldashim mene yemek hazirlatdirib yeyir, sonra ise serxosh olub doyerek bayira atirdi.

Bir gun cole atildigimi goren, halimdan xeberdar olan bir qonshu yanima geldi. Meni evine apardi. Uz-gozumun qanini yuyub temizledi. Sonra mene: "seni bir qadinla tanish edecem, o sene ish de tapacaq, qalmaga yer de verecek. Cix get, bele adamla yashamaq olmaz, onsuz da, qalsan bir gun oleceksen" dedi. İnandim o qadina, razilashdim. Bir xanimla danishib meni onun yanina gonderdi. Gorushduyum o qadin mene her shey ved etdi, qalmaga yer, yemek ve paltarlar verdi. Ve bir gece yanima bir kishi gonderdi... Bununla da bu heyata qedem qoydum, ne geri donecek kimsem, ne de qayidishim var. Sen gorushduyum dorduncu kishisen, yeni tezeyem. Ona gore de, "ishimi" lazimca yerine yetire bilmirem".

Aglayaraq bunlari danishan Melek uz-gozunu yumaq ucun hamama kecdi. Muradin icindeki hissler dasharaq bir-birine qarishimishdi. Bir terefden, yashidlari orta mektebde oxuyan bu qizin dushduyu duruma aciyir, bir terefden Meleyin atasina ve erine icinden lenetler yagdirirdi. Yumruqlarini berk sixan Murad bu geceye teessuf etmishdi. Dostlari diger otaqlarda dincelir, eylence yashayir deye deyil, heyatin bir acimasizligini, daha bir qizin puc olmush heyatini bu gece oyrendiyi ucun kederlenmishdi. Melek iceri gelende onun uzune baxmaga qorxan Murad nomresini istedi. Ona yardim etmek, bu heyatdan cixarmaq isteyirdi. Nomresini yazan Melek bu gece ucun uzr istedi. Murad onun pulunu artiqlamasi ile cantasinin ustune qoydu ve o geceden sonra bir daha hec bir fahishe ile birlikdeliyi olmadi.

Seher acilanda dehlizde gorushen dostlar deye-gule otelden ayrildilar. Yol boyu gece teessuratlarini bolushen yoldashlarini dinleyib, Murad sadece susurdu...

Kirayelenmish fahishe

Toplumun qarshisina bele bir sual qoyuram: Kimdir gunahkar?

14 yashli ushagi ere vermeye telesen ve arxasinda bir valideyn kimi dayanmayan, ovladini qorumayan "ata"...?
Acimasiz, vicdandan xeberi olmayan eyyash "er"...?
Yoxsa bir qizi bu heyati yashamaga vadar eden cemiyyet...?

Kirayelenmish fahishe

Muellif: Aysel Abdullazade

REYLER

Tutdum_opecem
Tutdum_opecem 18 Aralik 2015 22:45
Ovlad qedri bilmeyen atalar ozleride kef ucun ovlad dunyaya getirirler amma sonrasini fikirlewmirler atalar atalar her zaman eziyyet ceken qadinlardi. Kiwiler bowanir uwaqda, imtina edir gedir birini alir yene kefinde olur qadinlar da zulm eziyyetnen uwaq baxilar bes bu qadinlar neyneasi toplum icindede bowanan ikinci ere geden qadinlara pis baxirlar bes bu qadinlarin ehtiyaclarini kim odesin indi ise qadinlar bezibler erin ustune uwaqini atif geden qadina bir terefdende piis baxmaq lazim deyil kiwiler uwaqlarini atib gedende bawqa birini alif kef gorende uwaq arvad yada duwmur qadinlar boyda kiwilerin tepesini daw duwsun

BaBY..
BaBY.. 28 Kasim 2015 17:31
- ` Cox teessuf.!Heqiqetende cox pis oldum kicik yashda aile heyati qurmaq nediee.Hele heyatin qanunlarini bilmeyib,acisini cekmeyib kicik yashda gorurler her sheyi.Cox pis lap pis baxiram bele sheylere.Cenub zonasinda cox vaxt erken yashda zorla aile heyati qurdururlar.İndiki zamandada var.Guya burda yoxdu elbetdeki var.Yaziq qizlara ishgence ezab cekdirirler yaziqlar.Biraz pula gore oz evladlarini satanlarda var bu dunyada da ne deyim bu " dirnaqarasi "
adamlara.

royus
royus 26 Kasim 2015 12:29
Sitat: ALiYeV
Sitat: royus
bilmirem bu hekayeni hardan goturmusuz amma niye mes Cenub zonasindanki men de cenubluyam ve hec bele bir sey esitmemisem niye Cenublulari pis qeleme veririsizki ? gunaha qalsada gunahim boyugu onu ere veren atada olub

Xanim siz burda tapa tapa Cenub zonasi meselesinemi baxirsiz? Burda esl meqam bashqadir. Eger Cenub zonasini pislemek deyirsizse Men Ozumde Cenubluyam eger bele bir niyyetle yazilmish olsaydi hec bu meqale bura yerleshdirilermiydi?!
Ushaq yashinda evlendirilen cox adam gormushem ve cox teessufki bu hal bizim olkede de bash alib gedir.

ne qeder bele pis bir hadise olursa her zaman Cenub zonasinda olur niye bu qeder pisnelinir hec bilmirem ele bil hec bir zonada bele bir sey bas vermir artiq insanlarin Cenub zonasi haqqinda fikirleri deyisib

[quote=royus][quote=ALiYeV][quote=royus]bilmirem bu hekayeni hardan goturmusuz amma niye mes Cenub zonasindanki men de cenubluyam ve hec bele bir sey esitmemisem niye Cenublulari pis qeleme veririsizki ? gunaha qalsada gunahim boyugu onu ere veren atada olub[/quote]
Xanim siz burda tapa tapa Cenub zonasi meselesinemi baxirsiz? Burda esl meqam bashqadir. Eger Cenub zonasini pislemek deyirsizse Men Ozumde Cenubluyam eger bele bir niyyetle yazilmish olsaydi hec bu meqale bura yerleshdirilermiydi?!
Ushaq yashinda evlendirilen cox adam gormushem ve cox teessufki bu hal bizim olkede de bash alib gedir.
[/quote]
ne qeder bele pis bir hadise olursa her zaman Cenub zonasinda olur niye bu qeder pisnelinir hec bilmirem ele bil hec bir zonada bele bir sey bas vermir artiq insanlarin Cenub zonasi haqqinda fikirleri deyisib Allah bele pis insanlarin hamisa lenet elesin

-Aydan-
-Aydan- 26 Kasim 2015 09:22
-Gozel nezer noqtesi var...
-Ushaqlari balaca yashlardan evlendirmek demek olarki, Tekce cenub bolgesinde deyil butun dunyada var ...Pula qarshiliq ve ya da neyese qarshiliq balaca yashda qizlarimizi onlardan qat-qat boyuk kishilere ere verirler..
-Gunah her ucundedi, beleki, atada gunah var ki,14 yashindaki balca korpeni ere verir..Heyat yoldashindadi gunahki, onun balaca oldugunu bile-bile buna razidir..
_En boyuk gunah cemiyyetdedirki, bele sheyleri gore-gore helede bele sheylere diyan deyir.

Bella
Bella 26 Kasim 2015 00:12
Hekaye bir terefden maraqli, diger terefden uzucu idi. Bu cur hadiseler demek olar ki, cemiyyetde cox genish yayilmishdir. Melek kimiler az deyil. Burada esas hem aile hem cemiyyetdi. Yeni ki, valideyn ushagi duzgun yola istiqametlendirmeli, erken nigaha qoymamalidir. Eger Melek tehsil alsaydi, 14 yashinda aile qurmasaydi bu hala gelib cixmazdi. Diger faktor ise insanin etrafi, onun muhitidir. Yeni insanin terbiyelenmesinde cemiyyetin rolu da var. Meleyin etrafi pis oldugu ucun o bu hala dushur. Eksine, bu cur insanlara komek etmek lazimdir. Cetin veziyyetde olan insanin komeksiz olmasindan istifade edib pis yola cekmek, shubhesiz ki, qebahetdir. Meleyin timsalinda bu cur veziyyetde olan insanlara Allah komek etsin.

AleDa
AleDa 25 Kasim 2015 17:50
Tesuf ki bu meselede.. Her 3de gunahkardi.. İndiki zamanda bu cur heyatlari olan qizlar az deyil. Cemiyyetden de cox sey asilidi.. Ailede bele bir problem varsa en azindan cemiyyet bu insana komek etmelidi.. Bu hekayeni oxuduqca cox pis oldum. Dogurdanda insanliq olub.. Bu cur atalar erler var olduqca insanliq deye bir sey qalmayacaq.. Bu hekaye qarsisinda cox soz demek olar.. Ama neyse.

FeaT.Az
25 Kasim 2015 17:37
Sitat: royus
bilmirem bu hekayeni hardan goturmusuz amma niye mes Cenub zonasindanki men de cenubluyam ve hec bele bir sey esitmemisem niye Cenublulari pis qeleme veririsizki ? gunaha qalsada gunahim boyugu onu ere veren atada olub

royus
royus 25 Kasim 2015 17:24

Geriye Qayit

Anarim.Az

Sayt Rehberliyi ile Elaqe

Saytdan Istifade Qaydalari

Anarim.Az 2004-2023